Most

Tvá škola a fakulta

Hornicko-geologická fakulta se v minulosti vzhledem k rozvoji těžebního průmyslu v severozápadních Čechách rozrostla i o pracoviště v Mostě. Zatímco dříve se studenti věnovali zejména dobývání hnědouhelných ložisek a rekultivaci, dnes v Mostě najdeš i jiné, moderní obory. Od Ekonomiky a řízení v oblasti surovin přes Zpracování a zneškodňování odpadů až po Systémové inženýrství v průmyslu, Technologie a hospodaření s vodou nebo Úprava surovin a recyklace. Tyto obory můžeš studovat pouze kombinovaně neboli dálkově. Pokud tě zajímá spíše prezenční typ studia, pak jsou tu pro tebe obory Geovědní a montánní turismus, Důlní měřičství a Inženýrská geodézie. Poslední dva jmenované obory můžeš studovat i kombinovanou formou.

Život v Mostě

Město na severozápadě Čech se může zdát být nudné, opak je však pravdou. V Mostě najdeš řadu kulturních i sportovních akcí. Kavárny, kina, kluby i divadla jsou tam pro tebe. O zábavu není v Mostě nouze ani po taneční stránce. Pobavit s přáteli se můžeš v nejrůznějších klubech nebo diskotékách. Co se týče uplatnění, díky prolomení limitů mají absolventi oborů zaměřených na těžbu práci zajištěnou minimálně do roku 2057.

Studium

Na vysoké škole strávíš přinejmenším tři roky. To pak odejdeš s titulem bakalář. Pokud máš velké ambice a škola tě baví, můžeš pokračovat dál a být inženýrem nebo doktorem. Během studia můžeš vycestovat a vypilovat jazyk. Můžeš také využít řady stipendijních programů, ať už prospěchové, ubytovací nebo třeba sociální.

Věda a výzkum

Během svého studia se nemusíš nutně soustředit jen na sbírání kreditů. Můžeš se zapojit do vědy a výzkumu a svými nápady obohatit svět techniky ještě jako zelenáč bez titulu. Díky Studentským grantovým soutěžím (SGS) zjistíš, že tě činnost navíc vyšvihne mnohem výš.

Spolupráce s průmyslem

Hornicko-geologická fakulta aktivně spolupracuje s firmami napříč průmysly. Díky tomu můžeš i během studia snadno najít zaměstnání v oboru. To je do budoucna nezaplatitelné.

Pojď k jádru věci

podej přihlášku