Ostrava

Tvá škola a fakulta

Vysoká škola báňská technická univerzita Ostrava neboli jednoduše Báňa bude tvou alma mater. Prakticky celá škola včetně tvé fakulty je situována v Ostravě-Porubě. Kromě HGF je na Báňské dalších šest fakult. Nejhezčí holky najdeš na Ekonomce, nejchytřejší kluci jsou tví spolužáci v Porubě. Ale neboj, i na HGF je na koho koukat. Ekonomii totiž máme taky.

Zábava

Až budeš mít plné zuby zírání do knih a počítače, zajdi do Vrtule. Je to klub, kde zaručeně potkáš všechny známé. A nejlepší na tom je, že nebudeš muset ani vytáhnout paty z koleje, Vrtule je totiž její součástí. A když tě i ta omrzí, legendární Stodolní nezklame. Za zábavou ostatně nemusíš vyrazit jen do klubů. V Ostravě najdeš nepřeberné množství kaváren, kin i divadel. Když budeš mít chuť protáhnout učením ztuhlé tělo, můžeš vyrazit za sportem. Dělat můžeš, na co si jen vzpomeneš. Od volejbalu přes fotbal a florbal až po karate nebo jógu.

Ostrava

Ostrava, ocelové srdce republiky, tluče pravidelným silným rytmem. Ostrava žije. Sportem, kulturou a tancem. Ostrava je navzdory smogu barevná jako Colours. Colours of Ostrava. Je kreativní a svá. Z bývalé ocelárny vykouzlila dominantu města Dolní oblast Vítkovic. Technických památek je v okolí Ostravy více, za návštěvu stojí třeba Landek park nebo Důl Michal.

Ubytování a doprava

Ubytování je přímo součástí kampusu univerzity. Jsou ti k dispozici dvou či třílůžkové pokoje. V kampusu ostatně najdeš úplně všechno, co potřebuješ. Od noclehu přes dobré jídlo až po sportovní vyžití. Pokud navíc zaspíš a do začátku hodiny ti zbývá pět minut, nevadí. To stihneš. Jsi-li místní nebo bydlíš nedaleko a kolejní život tě tak mine, do školy se dostaneš snadno. Vlakem, autobusem či pěškobusem.

Studium

Na vysoké škole strávíš přinejmenším tři roky. To pak odejdeš s titulem bakalář. Pokud máš velké ambice a škola tě baví, můžeš pokračovat dál a být inženýrem nebo doktorem. Během studia můžeš vycestovat a vypilovat jazyk. Můžeš také využít řady stipendijních programů, ať už prospěchové, ubytovací nebo třeba sociální.

Věda a výzkum

Během svého studia se nemusíš nutně soustředit jen na sbírání kreditů. Můžeš se zapojit do vědy a výzkumu a svými nápady obohatit svět techniky ještě jako zelenáč bez titulu. Díky Studentským grantovým soutěžím (SGS) zjistíš, že tě činnost navíc vyšvihne mnohem výš.

Spolupráce s průmyslem

Hornicko-geologická fakulta aktivně spolupracuje s firmami napříč průmysly. Díky tomu můžeš i během studia snadno najít zaměstnání v oboru. To je do budoucna k nezaplacení.

Pojď k jádru věci

podej přihlášku